FAQ – pytania i odpowiedzi

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TATUAŻU?

Ostatnie 2 doby przed tatuowaniem nie należy spożywać alkoholu, środków odurzających oraz leków rozrzedzających krew.

Tydzień wcześniej nie zaleca się intensywnego opalania na słońcu oraz w solarium, na sam zabieg zaś należy przyjść wypoczętym i najedzonym.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA ZDROWOTNE?

Niestety nie każdemu można wykonać tatuaż. Podstawowymi przeciwwskazaniami zdrowotnymi są: hemofilia i epilepsja. Konsultacji z lekarzem i jego zgody wymagamy w wypadku cukrzycy, niektórych chorób skórnych i alergicznych.

Poza tym ciąża i karmienie piersią nie są dobrym czasem na wykonanie tatuażu. Odmówimy również osobom nietrzeźwym i odurzonym.

CZY TATUAŻ BOLI?

Nie można powiedzieć, że jest to zabieg bezbolesny. Natężenie bólu zależy od kilku rzeczy, z których na czoło wysuwa się indywidualna odporność na ból. Jedni znoszą go lepiej, inni zaś gorzej. Teoretycznie bardziej bolesne powinny być miejsca położone blisko kości.

ILE KOSZTUJE TATUAŻ?

Cenę tatuażu ustalamy z każdym Klientem indywidualnie po uzgodnieniu wszystkich szczegółów dotyczących wzoru.

JAK DBAĆ O TATUAŻ?

Po około 2 – 4 godzinach od założenia opatrunku w studiu należy go wymienić.

Zdejmij więc folię i bardzo delikatnie umyj tatuowane miejsce pod letnią wodą mydłem antybakteryjnym. Wysusz czystym jednorazowym ręcznikiem i posmaruj lekiem, który zaleci Ci tatuażysta. Zawiń folią, jeśli miejsce to może mieć kontakt z ubraniem lub niehigienicznym otoczeniem.

Przez pierwsze 3 – 4 dni czynność tę powtarzaj 4 – 5 razy na dobę. Unikaj w tym czasie wysiłku fizycznego (przepocenia tatuażu), słońca, długiego kontaktu z wodą.

Po pierwszych 3 – 4 dniach pojawiać się zaczną tzw. „strupki” i swędzenie. Nie próbuj ich zrywać i drapać ich! Zrezygnuj już z foliowego opatrunku.

Przez kolejne 10 – 14 dni smaruj tatuaż przepisanym lekiem co najmniej 3 razy na dobę, uprzednio dokładnie myjąc ręce. Noś luźne, przewiewne i czyste ubrania.

Po zagojeniu, gdy odstawisz już lek, w dalszym ciągu nawilżaj nowy tatuaż balsamem lub kremem nawilżającym.

Jesteśmy w stanie zagwarantować 100% higieny i bezpieczeństwa do momentu opuszczenia przez Ciebie salonu. Dalej wszystko jest już w Twoich rękach. Jeśli zastosujesz się do naszych zaleceń, zapewniamy, że tatuaż przez długie lata będzie ładnie wyglądał, a Ty przejdziesz przez to bez uszczerbku na zdrowiu.

PAMIĘTAJ!!!
  • 2 doby po zabiegu nie spożywaj alkoholu, ani leków rozrzedzających krew.
  • Do czasu zgojenia (około 3 – 4 tygodnie) nie wolno korzystać z sauny, basenu ani innych otwartych akwenów wodnych. Nie pozwól, aby dotykały go inne osoby, a jeżeli już to po uprzednim dokładnym umyciu rąk.
  • Co najmniej przez miesiąc nie wystawiaj tatuażu na działanie słońca i nie korzystaj z solarium.
  • Po zagojeniu wychodząc na słońce nakładaj na tatuaż filtr minimum 30 SPF.
JAK DŁUGO GOI SIĘ TATUAŻ?

Tak jak wszyscy się od siebie różnimy, tak i nasze organizmy różnie czasowo walczą z zagojeniem rany. Wpływ też na to będzie miał rodzaj tatuażu, jego wielkość i miejsce, w którym został wykonany. Dlatego nie da się określić dokładnej długości gojenia, Przyjmujemy jednak, że w przedziale 2 – 4 tygodni tatuaż całkowicie powinien się zagoić.

Dodaj komentarz